Почетна тагови голден стејт

таг: голден стејт

NBA со Димитар Младеновски-Гризли мечките го елиминираа поранешниот шампион (ВИДЕО)

Во натпревар кој директно решаваше кој тим ќе го обезбеди последното (осмо) место во доигрувањето, Голден Стејт и Мемфис ни понудија инстант класика. Регуларниот...

NBA со Димитар Младеновски-Драматични дуели до самиот финиш (ВИДЕО)

Мемфис Гризлис во неизвесен дуел го скрши отпорот на Сан Антонио Спарс. На домашен терен во "Фед Екс форумот" триумфираа со 100-96.Најмнгоу благодарение на...

NBA со Димитар Младеновски-Рекордна ноќ за Стеф Кари (ВИДЕО)

Во синоќешниот дуел помеѓу Голден Стејт и Денвер, се случија неколку големи индивидуални достигнувања.Најпрво, Стеф Кари ги торпедираше гостите од Денвер постигнувајќи 53 поени,...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Дуел на поранешните тимски другари (ВИДЕО)

По променливата игра во последниот месец, Бруклин конечно заигра посериозно. "Мрежичките" ја остварија 16-та победа оваа сезона, откако на гостувањето во Оукленд славea со...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Стеф Кари со магична партија против “магичните”...

Стеф Кари повторно беше незапирлив. Синоќа, супер ѕвездата на Голден Стејт Вориорс го предводеше својот тим до победа од 111-105, на домашен терен против...

ВИДЕО: Еве како реагираат кошаркари на Голден Стејт кога ќе пробаат...

Србинот Ален Смаилагиќ оваа година беше избран на драфтот од страна на екипата на Голден Стејт Вориорс. Младиот талент немаше проблеми да се адаптира на новата...

Дурaнт стисна заби, заигра, па уште потешко се повреди (видео)

Кевин Дурент беше критикуван што не му помага на својот тим кој очигледно се мачи во финалната серија со Торонто. Ѕвездата на Голден Стејт...

ВИДЕО: Лудо и непредвидено сценарио – Торонто води против Голден Стејт...

Кошаркарите на Торонто Репторс синоќа го совладаа Голден Стејт Вориорс во „Оракл Арена“ со резултат 123:109 и поведоа со 2:1 во финалната серија од...

(ВИДЕО) Сензација во Оукленд: Клиперс го шокираа Голден Стејт

Огромно изненадување направи екипата на Лос Анџелес Клиперс која го победи Голден Стејт на негов терен и израмни на 1-1. Конечниот резултат беше 135-131, а...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
13.8 ° C
15.1 °
13.8 °
94 %
0kmh
40 %
Mon
33 °
Tue
25 °
Wed
21 °
Thu
18 °
Fri
24 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО