Почетна тагови Феникс Санс

таг: Феникс Санс

Рики Рубио се враќа дома

Барселона добива големо засилување. Рики Рубио се враќа на кошаркарските терени, во (за него) добро позната средина. Шпанскиот репрезентативец...

Започна новата NBA сезона (ВИДЕО)

Рано утрово започна 78-та NBA сезона. На програмата имаше два натпревари. Денвер Нагетс најпрво ги прими шампионските прстени а потоа го пречека Лос Анџелес Лејкерс. "Нагетси" одиграа...

Голема NBA трампа

Синоќа се случи голема трампа во најсилната кошаркарска лига. По 11 години поминати во Портланд, Демиен Лилард се сели во Милвоки Бакс. Во составот на "елените"...

Ретро NBA-Роберт Хори = Човекот кој не знаеше за притисок

Роберт Кит Хори, роден на 25-ти Август 1970 година во Харфорд Каунти (Мериленд). Своите спортски почетоци ги прави во средното училиште Андалузија (Алабама) каде...

Ретро NBA-Мајкл Џордан како во старите добри времиња (ВИДЕО)

Ноќта помеѓу 15 и 16 Февруари 2002 година, Мајкл Џордан и Вашингтон Визардс допатуваа во Аризона на дуел со Феникс Санс. Натпреварот беше неизвесен до...

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

NBA-Дурент се сели во Феникс, “Лејкерси” со нови промени

Кевин Дурент се сели повторно на Запад. Според информациите кој пристигнуваат од САД, еден од најдобрите стрелци во лигата преминува во тимот на Феникс Санс. Во...

Ретро NBA-Мајкл Џордан беше вистински “волшебник” (ВИДЕО)

На денешен ден (2002 година) Вашингтон Визардс го пречека Феникс Санс. Мајкл Џордан ја играше својата прва сезона во дресот на тимот од главниот град,...

NBA-На денешен ден Дерик Роус “полета” во Феникс (ВИДЕО)

Дерик Роус има посебно место во срцата на кошаркарсите фанатици. Неговата специфична приказна го прави еден од најомилените кошаркари на денешницата. На овој датум (пред...

NBA-Богата Божиќна вечер (ВИДЕО)

Синоќа и рано утрово се одржаа натпреварите од "Божиќната" NBA програма. Најпрво Њу Јорк Никс ја пречека Филделфија 76ерс. Во интересен и крајно неизвесен натпревар, гостите...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО