Почетна тагови Фенер

таг: Фенер

Најдоброто од Ненад Димитријевиќ (ВИДЕО)

Нашиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ ја одигра најдобрата сезона во досегашната кариера. 25-годишниот бек ја освои шампионската титула во Руската "ВТБ лига"со УНИКС Казан и беше...

Претставување на најдоброто од Европа (ВИДЕО)

Пред нас е нова сезона во најквалитетно европско натпреварување, Евролигата. Во текот на летниот преоден рок бевме сведоци на многу промени и драстични поместување во...

“Малиот динамит” пристигнува во Истанбул (ВИДЕО)

Турскиот шампион доведе уште едно големо засилување. Американскиот плејмејкер, Карсен Едвардс е нов играч на Фенербахче. 24-годишниот плеј, родум од Тексас во досегашната професионална кариера...

Радуљица пристигнува во Истанбул за уште посилен “Фенер”

Турскиот шампион, Фенербахче продолжува со импресивните засилувања во овој летен преоден рок. По доаѓањето на NBA шампионот, Немања Бјелица тимот од Истанбул доведува уште еден...

Фенербахче започна сериозно да се засилува

Турскиот шампион не губи време околу сериозно засилување на ростерот за следната натпреварувачка сезона. Еден од најдобрите бекови во Европа, Скоти Вилбекин пристигнува во Истанбул....

Хаос во Истанбул, спречен сериозен инцидент (ВИДЕО)

Мечот помеѓу Фенербахче и Олимпија Милано го одбележа ситуацијата по звукот на сирената. По победата на домаќините (71-60) се судрија најпрецизниот играч на мечот, Марко...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО