Почетна тагови Џорџ Хил

таг: Џорџ Хил

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

NBA-Актуелниот шампион во поход кон врвот (ВИДЕО)

Актуелниот шампион во одличен ритам. Милвоки Бакс стигна до својата 8-ма победа по ред.Во синоќешниот натпревар против Шарлот Хорнетс, "бакси" во неизвесна завршница успеаа...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Трансфер треската продолжува

Сведоци сме на исклучително возбудлив период на трансфер пазарот во NBA лигата. Следува осврт на неколку размени кој можат да имаат огромно значење за...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО