Почетна тагови Џејсон Татум

таг: Џејсон Татум

NBA-Селтикси во големото финале (ВИДЕО)

Бостин Селтикс се пласира во NBA финалето. Во решавачкиот седми натпревар, "селтикси" триумфираа со 100:96. По тешкиот старт на првенството ова е вистински успех за...

NBA-Бостон ја израмни серијата (ВИДЕО)

Бостон Селтикс израмни на 2:2 во финалето на источната конференција против Мајами Хит. Фуриозната прва четвртина ја најави доминацијата на домашниот тим кога дозволија на...

NBA-Шампионот елиминиран (ВИДЕО)

Годинава ќе добиеме нов шампион. Милвоки Бакс во решавачкиот седми меч беше демолиран од Бостон Селтикс со 109:81 по што актуелниот шампион е елиминиран со...

NBA-Тејтум донесе мајсторка за “селтикс” (ВИДЕО)

Бостон Селтикс успеа да се избори за решавачки седми меч против актуелниот шампион. Рано сабајлево "селтикси" успеаа да извојуваат голем победа на гости од 108:95....

NBA-Бостон покажа дека е повеќе од сериозен (ВИДЕО)

На натпревар во кој се очекуваше домаќинот (конечно) да го врати ударот и да се врати во серијата, гостите од Масачусец испратија силна и...

NBA-Рекордна вечер за Џејсон Тејтум (ВИДЕО)

Бостон Селтикс го пречека Бруклин Нетс во меч на кој нивната млада ѕвезда имаше феноменално поетнерско достигнување. Џејсон Тејтум уфрли 54 поени и беше најзаслужен...

NBA-Бостон ја разнесе Филаделфија (ВИДЕО)

Филаделфија го пречека Бостон и доживеа нешто кое ретко кој можеше да претпостави. Новодојдениот Џејмс Харден беше во салата, ги поздрави навивачите но не дебитираше...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО