Почетна тагови димитармладеновски

таг: димитармладеновски

NBA со Димитар Младеновски-Рекордна ноќ за Стеф Кари (ВИДЕО)

Во синоќешниот дуел помеѓу Голден Стејт и Денвер, се случија неколку големи индивидуални достигнувања.Најпрво, Стеф Кари ги торпедираше гостите од Денвер постигнувајќи 53 поени,...

NBA со Димитар Младеновски-Интересна кошаркарска вечер (ВИДЕО)

На синоќешната NBA програма имавме 10 натпревари. Ги издвојуваме најинтересните. Исклучително возбудлив беше Тексашкиот дуел помеѓу домаќинот Далас и гостите од Сан Антонио. И покрај...

NBA со Димитар Младеновски-Шампионска победа на Лејкерс (ВИДЕО)

Голема победа на Лос Анџелес Лејкерс на гостински терен против Бруклин Нетс. Десеткувани од повреди, "езерџиите" со одлична тимска игра го остварија најголемиот овогодишен...

NBA со Димитар Младеновски-Поентерска експлозија во Бостон (ВИДЕО)

Вистинска поентерска експлозија на мечот во "Ти-Ди" гарден. Регуларниот дел од натпреварот не беше доволен да се реши победникот. По дополнителни 5 минути игра,...

NBA со Димитар Младеновски-Биковите совладаа голем фаворит (ВИДЕО)

Најголемото изненадување минатата вечер се случи во Чикаго на дуелот помеѓу домашните “булси” и Бруклин Нетс.“Биковите” конечно ја прекинаа црната серија од 8 порази...

NBA со Димитар Младеновски-Богата кошаркарска вечер (ВИДЕО)

Уште една интересна NBA вечер со богата кошаркарска програма од 10 одиграни натпревари. Портланд Треил Блејзерс веднаш се рехабилитира по поразот од Милвоки, само еден...

NBA со Димитар Младеновски-Јута руши рекорди (ВИДЕО)

Тимот на Јута Џез продолжува да реди победи и да руши рекорди. Синоќешниот триумф над Чикаго (113-106) е рекорден 21 по ред на домашен...

NBA со Димитар Младеновски-Нов лидер на Истокот (ВИДЕО)

Тимот на Денвер Нагетс сериозно се засили за време на трансфер периодот. Доведувањето на Ерон Гордон и Џавејл Мек Ги беше одличен потег на...

NBA со Димитар Младеновски-4 возбудливи мечеви (ВИДЕО)

Целосна анализа на синоќешните NBA натпревари. Во дербите на вечерта, Денвер Нагетс ја победи Филаделфија 76ерс - лидерот од Исочната конференција. "Нагетси" го одбранија...

NBA со Димитар Младеновски-Историска партија на Вестбрук (ВИДЕО)

Извонреден настап на Расел Вестбрук. Вашингтон го одбрани домашниот терен победувајќи ги гостите од Индијана. “Рас” оствари трипл-дабл сочинет од 35 поени, 21 асистенција...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
63 %
1.4kmh
0 %
Tue
16 °
Wed
10 °
Thu
13 °
Fri
14 °
Sat
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО