NBA со Димитар Младеновски-Доминантниот Јанис (ВИДЕО)

280

Синоќа се судрија два тима кој претендираат на источниот трон. Милвоки Бакс го пречека Бруклин Нетс. Навивачите не останаа разочарани.

Во исклучително неизвесен меч, домаќините ја заслужија победата. Последните секунди го решаваа натпреварот а “елените” беа по присебни во самиот финиш. Нивниот лидер и актуелен двократен MVP на лигата, Јанис Антетокумпо, прикажа фантастична претстава. Грчкиот репрезентативец постигна 49 поени и го надигра Кевин Дурент во директниот дуел помеѓу двата крилни кошаркари. Дурент постигна 42 поени, Кајри Ирвинг 20 поени и 6 асистенции но тоа не беше доволно да се освои гостинскиот “Фисерф форум”.Со вториот пораз едно по друго, Бруклин се спушти на второто место на источната конференција. Лидер е Филаделфија со една победа повеќе а Милвоки е третопласиран.

NBA FAN

Димитар Младеновски