Почетна тагови Дикембе Мутомбо

таг: Дикембе Мутомбо

NBA колумна на Димитар Младеновски-Големата бела надеж Кит Ван-Хорн

Кит Адам Ван-Хорн. Роден на 23-ти Октомври 1975 година во Флуертон (Калифорнија). Уште во средношколските денови во “Дајмонд Бар”, младиот Кит ја презентира својата подвижност...

Ретро NBA-Ловот над “јастребите” во ’97-ма (ВИДЕО)

На денешен ден (1997-ма година) шампионот Чикаго Булс гостуваше во Атланта на дуел со својот ривал од централната дивизија. "Биковите" (во тоа време) беа во...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО