Почетна тагови денвер нагетс

таг: денвер нагетс

NBA колумна на Димитар Младеновски-Профил на Ник Ван-Ексел

Ники Максвел Ван-Ексел. Роден на 27-ми Ноември 1971 година во Киноша, Висконсин. Уште од најрана возраст го покажува својот интерес кон кошарката. Почетоците Како средношколец во училиштето “Сент...

NBA-Започнува преодниот рок

Ви го пренесуваме најинтересното од првиот ден на официјалното отварање на преодниот рок. -Кајри Ирвинг останува во Далас. За тригодишна верност ќе добие (цели) 126...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Контроверзниот Џеј-Ар Смит

Eрл Џозеф “Џej-Aр” Смит, роден на 9-ти Септември 1985 година во Фрихолд Бороу, Њу Џерси. Израснат е во Кларксбург - Милстоун Тауншип, Њу Џерси...

NBA-“Birdman” = еден од најуникатните ликови во историјата

Кристофер Клаус Андерсен, роден на 7-ми Јули 1978 година во Лонг Бич, Калифорнија. Пораснат е во малата Ајола, Тексас. Андерсен потекнува од семејство на...

Ретро NBA-Кариерата на Маркус Кемби

Маркус Дион Кемби, роден на 22 Март 1974 во Харфорд, Конектикат. Уште во средошколските денови Кемби го покажа својот потенцијал. На универзитетот Масачусец ја воодушеви...

NBA-Богата Божиќна вечер (ВИДЕО)

Синоќа и рано утрово се одржаа натпреварите од "Божиќната" NBA програма. Најпрво Њу Јорк Никс ја пречека Филделфија 76ерс. Во интересен и крајно неизвесен натпревар, гостите...

NBA-Јокич брилијантен, нова стрелба од тандемот на Бруклин (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Денвер го пречека Шарлот и следуваше неизвесен дуел. Иако домаќините важеа за фаворити, гостите од Северна Каролина пружија достоен отпор. Фантастичната...

NBA-Лејкерси конечно победија, шампионите повторно поразени од аутсајдер (ВИДЕО)

Најинитересното од синоќешните NBA натпревари. Лос Анџелес Лејкерс конечно ја остварија првата победа сезонава, победувајќи го Денвер Нагерс со 121:110. Најдобар во тимот повторно беше Леброн...

NBA-Портланд сеуште непоразен, Мемфис офанзивно импресивен (ВИДЕО)

Уште една возбудлива и интересна NBA вечер. Мемфис го пречека Бруклин во "Фед Екс" форум. Младите "гризли мечки" имаа поентерска експлозија во третата четвртина и постигнаа...

NBA-Рафална стрелба на синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Исклучително ефикасна NBA ноќ. Мемфис гостуваше во Хјустон а Џа Морент повторно на дело ја покажа својата игра и врвната форма на стартот од првенството....
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО