Почетна тагови бокскорнерсодимитармладеновски

таг: бокскорнерсодимитармладеновски

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Кога непристојноста скапо ке се плати (ВИДЕО)

Не ретко сме биле сведоци на големи дуели, на и надвор од рингот. Она што ја подгрева атмосферата е сето шоу кое го приредуваат...

Бокс корнер со Димитар Младеновски – Гордоста на Бруклин (ВИДЕО)

Од ризницата на таленти кој ни дошле од (легендарниот) Бруклин, во моментов сме сведоци на (можеби) најуникатната. Теофимо Андрес Лопез Ривера, за многумина, е...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Најомразениот боксер на сите времиња (ВИДЕО)

Рикардо Мајорга. Еден од најексцентричните ликови кој се појавиле во боксерскиот ринг. Пред некое време стави крај на својата (најблаго кажано) атипично хаотична кариера....

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Како Мухамед Али ќе починеше боксувајќи во...

Името на Мухамед Али (Касиус Клеј) е често вбројувано помеѓу најголемите имиња во спортската историја. За повозрасните љубители на овој магичен спорт, Али е...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-“Принц” Насим Хамед = најголемиот шоумен од...

Насим Хамед или повеќе познат како "Принц" претставува еден од најголемите шоумени кој некогаш се појавиле во боксерскиот ринг. Во 90-тите години на минатиот...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
19.8 ° C
20.1 °
19.8 °
88 %
0.5kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО