Ја напнаа да го крене дресот и ги покажа г*лите гради на Вембли, навивачите во транс (ВИДЕО)

556

Англичаните со часови пред финалето на ЕП лудуваа на стадионот Вембли, а уште повеќе кога Лук Шо го даде голот во втората минута од натпреварот.

Во моментите кога полека се полнеше стадионот на еден од најважните мечеви во историјата на Англија, навивачите со песна испровоцираа една навивачка да го подигне дресот и да ги покаже градите.

Не им требаше долго да ја наговорат навивачката, па на општа радост на сите таа ги покажа голите гради пред публиката на Вембли.

По оваа следуваа и громогласни овации од навивачите, бидејќи сите беа среќни.