Сериозен инцидент на тренингот на Јунајтед – за влакно избегната тепачка

832

Утрово англиските медиуми пренесуваат дека на тренингот на Манчестер Јунајтед за малку бил избегнат голем инциднет.

Во истиот биле инволвирани два фудбалери, Алексис Санчез и младиот Мејсон Гринвуд.

Имено Чилеанецот кој воедно е најскап играч на тимот се опаравува од повредата заработена на Копа Америка добил невнимателен старт од младиот Гринвуд.

Како што пишуваат англиските медиуми морале да интервенираат соиграчите и тренерите за да не дојде до физичка пресметка.

Иднината после овој инцидент на Санчез кој и онака е непожелен поради високата плата е неизвесна.