Продолжува со слабеење: Антониа Гиговска позираше разголена на снегот (фото)

131

Младата пејачка Антониа Гиговска неодамна се пофали дека ослабела дури 16 килограми со одреден начин на исхрана и секако физички вежби.

Потоа пак, се пофали со витката линија, но и дека тоа склучила моден ангажман како модел за одреден бренд на Инстаграм.

ФОТО:АНТОНИА ГИГОВСКА/ИНСАТГРАМ ПРИНТСКРИН

Откако и во Македонија падна снег, но и се задржа на планините, поголем број Македонци отидоа да се рекреираат на планина и да уживаат во зимската идила, а Антониа да го направи тоа, но и да искористи да позира на снегот и да се пофали дека ослабела дополнително и сега е на минус 19 килограми.

ФОТО:АНТОНИА ГИГОВСКА/ИНСАТГРАМ ПРИНТСКРИН

Облечена во тесен непесно син комплет од кој нозете беа разголени, а ја истакнуваше нејзината витка линија, Гиговска позираше заводливо на снегот.

ФОТО:АНТОНИА ГИГОВСКА/ИНСАТГРАМ ПРИНТСКРИН

Притоа, не пропушти на своите „стори“ објави да потсети со споредба како изгледаше пред да ги намали килограмите.