Поранешната мисица и новата водителка Вера Мештеровиќ го покажа телото во бикини

376

Од улоги во спотови, реклами и ангажмани за разни козметички и модни етикети, Вера Мештеровиќ од неодамна има и нова професија – стана ТВ водителка на утринската програма „Здраво Македонијо“ заедно со Бубе Јаневска и Јелена Спенџарска.

Сега бидејќи секојдневно е пред камерите, на Вера и треба дополнителна нега, но и релаксација за да биде свежа, убава како и секогаш, но и опуштена пред камерите и програмата во живо.

За таа цел, Вера добро знае што и годи за телото и умот, па нејзиниот извор за телесно разгалување беше еден спа-ценатар.

Атрактивната бивша мисица нема проблем да се расоблече во бикини и пред топлата сезона и да покаже дека секогаш е во топ форма.

Зазеде поза и пред огледалото направи едно селфи за пред следбениците.

ФОТО:ВЕРА МЕШТЕРОВИЌ/ИНСТАГРАМ ПРИНТСКРИН

Дека оваа спа релаксација и годела е несомнено, а резултатот од истата, односно освеженоста и позитивната енергија, секако се гледа пред камера.