100.000 евра за раѓањето на внукот – Цеца не прашува колку чини, најскап апартман за снаата, морски плодови

300

Во семејството Ражнатовиќ – Родиќ датумот 3 јуни се слави од утро до мрак затоа што го добија малиот Жељко, синот на Вељко и Богдана.

За првото бебе на младиот пар пристигнаа голем број на честитки и скапоцени подароци, а беше организирана и гала прослава во домот на Цеца на Дедиње на која присуствуваа голем број на нејзини колеги. Фолк ѕвездата искеширала над 100.000 евра за раѓањето на внукот, а таа сума се однесува само на прославата, спремањето на собата на Жељко, како и на подарокот кој што Цеца го спремила за Богдана кога ќе пристигне дома.

Дека Цеца е голем домаќин, тоа го знаеме сите. Раѓањето на Жељко за неа е најсреќен ден во животот. Не размислуваше за пари, сакаше се да биде на ниво, па затоа даде околу 100.000 евра за се што е потребно, открил близок извор на пејачката за српски „Курир“.