Официјално е најубавата жена на универзумот, а сега позираше во најпровокативното бикини досега

186

Оливија Кулпно на малкумина им остава простор за фантазија, а сега по повод фотографирањето за списанието “Sports Illustrated“ на Бали повторно докажа дека е една од најубавите жени на светот.

Таа некои кадри од фотографирањето ги споделила на својот Инстаграм профил, а на истите се гледа дека оваа 27-годишна девојка е извајана до перфекција и дека ја красат неверојатни стомачни мускули.

Некогашната Мис на универзумот позирала во минијатурно, предизвикувачко бикини така што перфектно ги покажала своите колкови преку моделот на долниот дел од бикинито кој доминира во последниве две години.

View this post on Instagram

🌹❤️ @esquire_la

A post shared by Olivia Culpo (@oliviaculpo) on

Убавата бринета објавила и заводливо видео на кое се препелка во песокот, а сите овие нејзини објави предизвикале воодушевување и многубројни позитивни коментари кај нејзините следбеници.

View this post on Instagram

Shoulda worn a belt 🤪 @flightphotoagency

A post shared by Olivia Culpo (@oliviaculpo) on

„Ти си сè“, „Woooow“, „Бум“, „Каква жена“, се само некои од коментарите.