Добри вести за Вардар, повредата на Даинис Криштопанс не е од посериозен карактер

220

Екипата на Вардар вчера натпреварот против Војводина во СЕХА лигата го одиграво доста променет состав.

На самиот почеток на тој натпревар се повреди Даинис Криштопанс кој го свитка зглобот на ногата, па во Вардар стравуваа дека станува збор за посериозна повреда.

Сепак деталните прегледи покажале дека повредата не е од сериозен карактер и дека Криштопанс ќе мора да паузира само неколку дена пред повторно да се врати на располагање на тимот.

Се прават напори летонскиот џин да биде подготвен за дуелот од Лигата на шампионите кој Вардар во Скопје ќе го одигра против Кјелце во сабота.