NBA-Се врати Леброн, се вратија и победите (ВИДЕО)

120

Рано утрово, Леброн Џејмс се врати на теренот по паузата поради повредата на бутниот мускул.

Неговото присуство резултираше со победа на гости од 105:94, против тимот на Сан Антонио Спарс. “Кралот” постигна 21 поен и 8 скокови за 33 минути поминати во игра. Најдобар стрелец беше Ентони Дејвис кој реализираше “дабл-дабл” со 25 поени и 15 скокови, а поентерски расположен беше и довчерашниот играч на “спарс”, Лони Вокер кој постигна 18 поени.

За “спарси” ова претставуваше седми последователен пораз. Со новата победа, “лејкерси” имаат скор 6-11 и сеуште се наоѓаат во долниот дел на табелата во Западот.

NBA FAN
Димитар Младеновски