NBA колумна на Димитар Младеновски-“Кралот” повторно импресионира во својот Кливленд (ВИДЕО)

110

Во меч кој беше претставен како “враќањето на кралот дома”, првата ѕвезда на “езерџиите” имаше фантастична вечер. Против тимот каде ја почна професионалната кариера и му ја донесе шампионската титула во 2016 година, Леброн имаше посебно успешна партија. Џејмс беше речиси непогрешлив, постигнувајќи 46 поени и 6 асистенции.“Лејкерси” го совладаа Кливленд со 115-108, а “кралот” беше особено мотивиран од фактот што настапува во родниот крај. Приреди вистинско шоу во последната четвртина во која шампионот го скрши отпорот на “коњаниците”, а во која постигна 21 поен.

NBA FAN

Димитар Младеновски