NBA-Историска партија на Кевин Дурент (ВИДЕО)

205

Брукли Нетс поведе со 3-2 во серијата против Милвоки Бакс по синоќешната победа од 114-108. Натпреварот го одбележа историската партија на лидерот на “мрежичките”, Кевин Дурент.Поранешниот М.V.P ги одигра сите 48 минути на теренот. Постигна импресивен трипл-дабл учинок составен од 49 поени, 17 скокови и 10 асистенции. Голема помош доби и од ветеранот Џеф Грин кој постигна 27 поени како и од Блеј Грифин кој контрибуираше со 17 поени. Со овој триумф Бруклин е на чекор до финалето на Источната конференција.

NBA FAN 
Димитар Младеновски