NBA-На денешен ден “биковите” го вратија шампионскиот сјај (ВИДЕО)

237

На денешен ден, 1996 година, најдобриот тим на сите времиња ја освои својата четврта титула. Во првата (цела) сезона по враќањето на Мајкл Џордан, Чикаго фуриозно го заврши регуларниот дел од првенството (со тогаш рекордни) 72 победи и 10 порази. Доминацијата продолжи и во доигрувањето каде во големото финале го поразија Сиетл Супер Соникс со 4-2 во победи. Уживајте во најубавите моменти од мечот на кој “биковите” го вратија шампионскиот сјај.

NBA FAN

Димитар Младеновски