Луна Џогани јавно и поласка на Антониа Гиговска: „Цел ден, браво“ (фото)

291

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска учествуваше во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – алл старс“.

На сцената на „Пинк“ таа уште еднаш го покажа својот талент за пеење и музика, а на многумина им беше фаворит за победа.

Иако Гиговска не го освои првото место многумина ја нарекоа и морален победник.

Токму учеството во „Пинкови ѕвездички – алл старс“ и отвори нови врати кон музичкиот пат.

View this post on Instagram

One of my favourite perfomances.. TAG @ladygaga ⚡

A post shared by Antonia Gigovska (@antoniagigovskaa) on

Имено, Антониа и ги снимаше придружните вокали на победничката на „Задруга 2“, Луна Џогани која одлучи по победата на шоуто да започне музичка кариера.

Луна пред некое време беше во Скопје каде што ја сними својата песна која ќе излезе на 15 август, а во неа учество има и македонското девојче.

Антониа досега неколку пати истакна дека не и пречи тоа што снимила придружни вокали на реалити ѕвездата и дека таа само професиоанално си ја завршила работата.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/АНАТОНИАГИГОВСКА

Од друга страна, Џогани имаше само пофални зборови за Антониа и нејзините вокални способности.

Меѓутоа, деновиве Луна не се штедеше повторно да и поласка на Гиговска и тоа на социјалните мрежи.

Имено, на „Инста стори“ , Луна ја сподели песната од Антониа – „Могли сме од двоје“, а во описот на видеото напиша: „Цел ден – браво Антониа“ и поласка Луна на македонското девојче истакнувајќи дека цел ден ја слуша нејзината песна.

ФОТО: ИНСПИРАЦИЈА/ПРИНТСКРИН/ЛУНАЏОГАНИ

За потсетување, многумина ја споредија нејзината нова песна со песната „Ране“ на Анастасија Ражнатовиќ.

Имено, во интервју за „Бекстејџ“, Гиговска истакна дека подготвува нова песна која ќе излезе во блиска иднина.