Почетна тагови луна џогани

таг: луна џогани

(ВИДЕО) Луна Џогани кажа ДА: Никој не веруваше во нивната љубов,...

Пејачката Луна Џогани доби изненадување кое не го очекуваше. Имено на претходно подготвена забава, нејзиното момче Марко Миљковиќ ја запроси пред најблиските. Видно возбудена и...

Ќе ви се заврти во глава – Откриен колкав е хонорарот...

Во една од емисиите на српското реално шоу „Задруга 3“ дошло до расправија во која еден од учесниците бил и Марко Миљковиќ, момчето на...

(ВИДЕО) Луна Ѓогани го изневерувала Марко, ја фати на дело, таа...

Луна Ѓогани не престанува да изненадува со своето однесување во „Задруга 3“. Овој пат пејачката направи скандал бидејќи нејзиното момче Марко Миљковиќ истакна дека нема...

Не помина ни недела дена од операцијата, а Луна веќе се...

Победничката од втората сезона на реалното шоу „Задруга“ и од скоро пејачка, Луна Ѓогани имаше естетска операција на градите пред нешто помалку од една...

Откако ја обвинија дека го позајмила гласот за Луна Џогани, се...

Победничката на „Задруга 2“, Луна Џогани по завршувањето на реалното шоу одлучи да се посвети на музичка кариера. Имено, таа пред некое време беше во...

Луна Џогани јавно и поласка на Антониа Гиговска: „Цел ден, браво“...

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска учествуваше во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – алл старс“. На сцената на „Пинк“ таа уште еднаш го покажа својот...

Луна Ѓогани: „Би сакала да бидам на пуст остров или на...

Луна Ѓогани изминатиот петок ги снимаше првите кадри за својот спот и песна „Девети круг“, а од победата во „Задруга 2“ со полна пареа...

Антониа Гиговска во Скопје се запозна со Луна Џогани, па откри...

Антониа Гиговска оваа година само реди успеси на професионален план. Имено, таа беше дел од регионалното музичкко „Пинкови ѕвездички – all stars“ каде што го...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО