Најбогатиот човек на светот во Сен Тропе ужива со жената поради која остана без 38 милијарди долари (ФОТО)

270

Сан Тропе е омилена дестинација на познатите летово. Француското летувалиште го посети и Џеф Безос, најбогатиот човек на планетата, кој во овој дел од Франција ужива со новата партнерка Лорен Санчез.

Џеф Безос е „тежок“ 112,5 милијарди долари, а на летување на луксузното место е заедно со поранешната водителка.

Податокот кој никој не го заборава, кога се тие двајца во прашање е тоа дека поради Лорен, сопственикот на Амазон остана без 38 милијарди долари. Толку го чинеше разводот од поранешната сопруга Мекензи Безос.

Милијардерот прво се збогати, а кога доојде време да одбере меѓу пари или љубов, го одбра второто.

Uživaju u ljubavi