ВИДЕО: Емотивно, на работ на солзи – како слеп навивач на Ливерпул го прослави голот на Салах

396

Фудбалот секогаш бил збир од емоции, па дури и за луѓето со одредена попреченост во секојдневниот развој и комуникација со останатите.

Вчера по голот на Мо Салах на Енфилд се случи навивачка ерупција, повеќе од 50.000 навивачи на Ливерпул го славеа голот на Салах, а сета таа ситуација изнедри и едно многу тажно, емотивно, но сепак видео кое ни покажува колку само и другарството и пожртвуваноста може да биде позитивна.

Еден од навивачите на Ливерпул, кој на вчерашниот меч бил присутен со својот најблизок пријател, се радуваше со сите останати на стадион, откако му беше кажано дека голот што го постигна Салах е фантастичен.

Сето тоа изгледа многу емотивно, но и супер од друга страна за потегот на навивачот кој се нафатил да однесе слеп другар на стадионот..