Истепан градоначалникот на Арачиново, завршил во болница

375

Градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, бил нападнат од неколку лица утрово во Арачиново, дознава и пренесува 24 Инфо.

Мотивите за инцидентот не се познати, а Ибраими завршил во болница. Неофицијално, има неколку повредени.

Од МВР потврдија дека се случил инцидент.

“На 13.09.2022 околу 10 часот во СВР Скопје, градоначалникот на општина Арачиново пријавил дека бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштиле од МВР за порталот.