(Видео) Ладниот поглед на Кејт Мидлтон кон Меган Маркл го збуни светот

365

За средбата на Меган и Хари со Вилијам и Кејт не престанува да се пишува, а британските медиуми и екипата на социјалните мрежи го анализираат секое нивно движење.

На Твитер кружи видео на кое Кејт ја гледа Меган по што таа почнува збунето да се однесува.

„Малку е застрашувачки колку брзо Кејт преминува од ладно ‘зјапање’ во Меган до насмевка и мавтање на луѓето“, напишал некој корисник на Твитер покрај видеото, а многумина се согласиле со него.

„Меган пропадна пред нејзиниот поглед“, „Кутра Меган, изгледа толку несигурно“, „Ова е првпат да ја видам Меган толку многу збунета“, „Како Кејт зјапа во неа, страшно“, „Меган е во страв да не направи грешка, Кејт нималку не ѝ олеснува“, биле само дел од коментарите под видеото.

Да ве потсетиме, ова е првпат овие два пара да се појават јавно од 2020 година.

Кралското семејство не е во најдобри односи со Хари и Меган откако тие отстапија од кралската должност и се преселија во Америка.

На нивниот нарушен однос не му помогнало ниту интервјуто кое Меган и Хари го дадоа кај Опра, а во кое поранешната актерка обвини еден член од кралското семејство за расизам.