ХАОС ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: ПОЧНАА ПРОБЛЕМИТЕ СО ПОЛСКИТЕ НАВИВАЧИ (ВИДЕО)

844

На ден пред утрешниот дуел меѓу Македонија и Полска во рамките на квалификациите за пласман на ЕУРО 2020 во нашиот главен град веќе има навивачи на гостинската селекција. Според видеото се чини полицијата ќе има полни раце работа, во едно кафуле на плоштадот настана вистинска мешаница, уапсени неколку Полјаци.

Pamje ekskluzive

PAMJE EKSKLUZIVEPërleshje fizike mes #policisë dhe tifo grupit polakShumica arrijnë që të ikin, por njëri e pëson keq nga forcat speciale

Posted by Klan Macedonia Television on Thursday, June 6, 2019