Почетна тагови мвр

таг: мвр

ДИК ќе одлучи дали Ристо Ставревски ќе биде шеф на СВР...

Откако дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска не ја потпиша одлуката за назначување на Ристо Ставревски за шеф на СВР – Скопје, техничкиот...

МВР со детали за трагедијата во зградата на ФФМ

На 20.08.2019 во 16.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „АСНОМ“, В.П.(56) од Скопје, вработен во приватна фирма, додека извршувал работни...

Спасовски очекува успешен „ветинг“, не посакува полицајците да бидат бркани од...

Во Министерството за внатрешни работи паралелно ќе се спроведуваат два процеси, едниот е „ветингот“ – проверка на личниот интегритет, имотната состојба и образованието на...

ЗНМ и МАН се огласија за случајот со МВР и новинарот...

Здружението на новинари на Македонија потсетува дека Уставот на РСМ во членот 16 го гарантира правото на заштита на изворот на информацијата во средствата...

Mајката на Пино поднесе тужба против МВР

Пино Секондо, момчето кое беше исчезнато шест месеци и убиено на свиреп начин, беше пронајдено пред околу 30-тина дена во атарот на Љуботен. Неговата...

Видео: Финансиска полиција спроведе акција во скопско Љуботен, жителите незадоволни и...

Финансиската полиција од утрово спроведува акција во скопското село Љуботен, каде со помош на припадници на МВР се врши претрес во куќите. Акцијата почнала...

МВР СО ДЕТАЛИ ЗА ТЕПАЧКАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Полските фанови веќе се најдоа во центарот на вниманието. Во едно кафуле на главниот плоштадот вчера во центарот на Скопје настана вистински хаос. Првично...

ХАОС ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: ПОЧНАА ПРОБЛЕМИТЕ СО ПОЛСКИТЕ НАВИВАЧИ (ВИДЕО)

На ден пред утрешниот дуел меѓу Македонија и Полска во рамките на квалификациите за пласман на ЕУРО 2020 во нашиот главен град веќе има...

МВР откриле кој ги објавува прислушкуваните разговори на Фејсбук

МВР утврдило кој ги објавил снимките од прислушкувани разговори на Фејсбук и за тоа го известило Јавното обвинителство. По целосно расчистување на случајот, најавија...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
-0.3 ° C
0 °
-0.6 °
63 %
1.5kmh
0 %
Wed
17 °
Thu
18 °
Fri
20 °
Sat
19 °
Sun
18 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО