Почетна тагови фудбал

таг: фудбал

Непоразени во Бер Шева, жалиме за трите бода, колосална шанса на...

Фудбалската репрезентација на Македонија ремизираше (1-1) против Израел во Бер Шева во петтиот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Можеме да жалиме...

(ВИДЕО) Се јави во живо од терен, а потоа го удри...

Дека новинарството не е баш лесна работа се покажа изминатиот викенд на меч од руската лига. Имено новинарот Евгени Евневич се јав во живо од...

Фудбалски стриптиз на сопруга на украински фудбалер (ФОТО+ВИДЕО)

Сопругата на украинскиот фудбалер Микола Морозјук, Ирина ги збесна Украинците откако објави видео од свој стриптиз, ама необичен со – фудбалска топка. Очигледно дека...

Нејмар, Дибала, Ериксен, Икарди… – трансфери кои чекаат на реализација ова...

Остануваат уште неколку недели од летниот преоден рок, а до крајот на истиот се очекува да се реализираат уште големи трансфери. Прв на листата е Нејмар кој скоро сигурно...

Меган Рапино: Светска шампионка која одбива да ја пее американската химна

Лидерката на американскиот фудбалски национален состав кој ја одбрани светската титула и дојде до четвртиот планетарен трофеј со победата над Холандија во финалето на...

Со прекрасен гол во 93. минута и донесе историски успех на...

Синоќа се одигра третото коло од групата Ц на Голд Купот, а Куракао за прв пат во историјата ќе игра во нокаут фазата. Салвадор...

Сигурно се сеќавате на неа: Се врати Лариса Рикелме на трибините...

Атрактивната Лариса Рикелме пред девет години стана светска ѕвезда. На трибините на Мундијалот во Јужна Африка ги покажа своите бујни гради и стана вистински...

РЕЗУЛТАТИТЕ НОСАТ ИНТЕРЕС: ПРОДАДЕНИ ОКОЛУ 20.000 БИЛЕТИ ЗА ДУЕЛОТ МАКЕДОНИЈА –...

Македонската фудбалска репрезентација вечерва (20:45) на Националната Арена „Тодор Проески“ го пречекува фаворитот Полска во рамките на квалификациите за пласман на ЕУРО 2020 година....

ХАОС ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: ПОЧНАА ПРОБЛЕМИТЕ СО ПОЛСКИТЕ НАВИВАЧИ (ВИДЕО)

На ден пред утрешниот дуел меѓу Македонија и Полска во рамките на квалификациите за пласман на ЕУРО 2020 во нашиот главен град веќе има...

(ВИДЕО) На многумина можеби им побегна: Видовте ли како Барди, Алиоски...

Фудбалската селекција на Македонија со бод се враќа од Словенија иако многу лесно можевме да го земеме целиот плен. Единственит гол за „црвено-жолтите“ синоќа го...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
27 ° C
27 °
27 °
61 %
1.8kmh
40 %
Sat
33 °
Sun
31 °
Mon
31 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО