МВР СО ДЕТАЛИ ЗА ТЕПАЧКАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

780
Полските фанови веќе се најдоа во центарот на вниманието. Во едно кафуле на главниот плоштадот вчера во центарот на Скопје настана вистински хаос. Првично изгледаше дека станува збор за физичка пресметка меѓу Полјаците и лица во кафулето, но од МВР веднаш изглегоа со детали. Гостинските навивачи меѓусебно се пресметале, досега се приведени четири лица.
„Станува збор за меѓусебна тепачка на навивачи на Полска. Многу брзо интервенираа полициски службеници и сега за сега се приведени 4 лица“, велат од Министерството за внатрешни работи.
Македонија и Полска вечер (20:45 часот) ќе ги одмерат силите во рамките на квалификациите за пласман на ЕУРО 202о година.

Pamje ekskluzive

PAMJE EKSKLUZIVEPërleshje fizike mes #policisë dhe tifo grupit polakShumica arrijnë që të ikin, por njëri e pëson keq nga forcat speciale

Posted by Klan Macedonia Television on Thursday, June 6, 2019