Го воодушевила женскиот, но најмногу машкиот пол: Бијонсе во најсексапилното празнично издание!

413

Бијонсе ги најавила сите водечки модни трендови за наредната година

Празничните денови се одлична прилика за славните дами да претстават нови и неверојатни стајлинзи.

Ништо помалку не очекувавме ни од прекрасната Бијонсе која објавила неколку фотографии на Инстаграм, ја разгорела оваа социјална мрежа и покажала дека празничните модни комбинации може да бидат многу секси.

Долгото сребрено металик сако и кратките панталончиња ги надополнила со бела чанта и проѕирни салонки.

Со прекрасната комбинација, одлично го усогласила и драматичниот темен кармин на усните, како и ефективните обетки, а косата исплетена во плетенки била полн погодок.