ФОТО: Пандев на насловни страници, балканските медиуми одушевени од мајсторскиот погодок

286

Горан Пандев ја започна новата сезона во Серија А со прекрасен погодок кој ја најави победата на Џенова во дуелот со Кротоне.

Капитенот на македонската репрезентација ја започна 17-тата сезона во италијанската елита и продолжи да чекори кон „стотката“ кога се во прашање головите.

37-годишниот ветеран во нападот на Џенова испрати мајсторски лоб и го насамари противничкиот голман. Тоа предизвика позитивни реакции во италијанските, но и меѓу балканските медиуми.

Еве дел од импресиите од погодокот на Пандев: