ВИДЕО: Прескапо платениот талент на Реал Мадрид конечно блесна – постигна спектакуларен гол

209

Мартин Одегард го постигна првиот официјален гол за Витесе каде што игра на позајмица од тимот на Реал Мадрид.

Овој 19-годишен офанзивецт постигна спектакуларен гол на мечот против Хераклес откако од десната страна, откосо погоди прецизно во противничката мрежа.

Норвежанецот кој многумина го сметаа за голем талент, во Мадрид не се снајде. Одигра само еден лигашки меч за првата екипа, поголем дел од времето го помина во втората екипа, за да во 2017 година замине во Херенвен каде одигра 38 натпревари и постигна три гола.

loading...