Почетна тагови џенова

таг: џенова

ВИДЕО: Елмас ја „измеша“ одбраната на Џенова за прв погодок на...

Македонското дерби меѓу Елмас и Пандев  му припадна на помладиот. Наполи убедливо победи со 6-0 против Џенова, а Елмас го постигна првиот гол на...

ФОТО: Пандев на насловни страници, балканските медиуми одушевени од мајсторскиот погодок

Горан Пандев ја започна новата сезона во Серија А со прекрасен погодок кој ја најави победата на Џенова во дуелот со Кротоне. Капитенот на македонската репрезентација ја започна 17-тата сезона во италијанската...

Агентот на Пандев откри зошто Гоче го одбил Интер во јануари...

Агентот на Горан Пандев, Леонардо Корси потврди дека Интер се интересирал за македонскиот репрезентативец во јануарскиот преоден рок. Корси истакна дека Пандев наскоро и официјално...

Лудница пред очите на Пандев: Навивач падна од трибина!

Ужасна сцена се случи вечерва на натпреварот меѓу Џенова и Фиорентина во рамките на второто коло од Серија А. Мечот беше накратко прекинат откако еден...

Пандев: Велат дека не можам да трчам, но јас сакам да...

Македонскиот ветеран во екипата на Џенова, Горан Пандев, на подготовките доби нова улога во тимот. Тренерот Аурелио Андреацоли го постави како играч за врска што ја...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО