Две актерки во акција во „Сенки над Балканот“: Марија се занесе со колешката од Хрватска

223

Во втората сезона на „Сенки над Балканот“ се појавува и интригантна сцена во која актерката Марија Бергам се бакнува со колешката од Хрватска, Леона Парамински.

Во серијата, Марија ја игра главната улога – Маja Давидовиќ, а хрватската актерка ја има улогата на Марија Оршиќ.

Во првата епизода, почнуваат да се јавуваат искри меѓу актерките, а во една сцена Леона ја фаќа Бергам за градата.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ

Откако нивниот однос поминува на повисоко ниво, во седмата епизода тие влегуваат во страсна врска.  Откако ќе се допарат, почнуваат да се бакнуваат, а потоа се соблекуваат и завршуваат голи во кревет.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ

„Во вториот дел на серијата, целата моја улога е насочена кон Марија Оршиќ која ја игра хрватската актерка Леона Парамински. Ете, на пример, јас не знаев која е таа жена и во првата сезона има сцена каде што и велам: „Кој ви ги крои сите капи? Потоа ја прашав Драгана која е таа Марија, таа ми одговори дека е нивен духовен водич и жена која комуницира со надворешниот свет. Одма ја изгуглав и видов дека тоа лице е поубаво од која и да било холивудска актерка. Нереално убава жена со многу моќи. Имено, таа во нашата серија е еден од главните ликови во новата сезона“ вели Марија за „Мондо“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ

Во една прилика, Марија за своите сцени во серијата изјави:

“Да бидам искрена, ние актерите сме прилично немоќни, за секси сцените  одлучуваат директорите на фотографија и режисерите.