Преубавата актерка некогаш изгледала како момче: Дали ја препознавате?

243

Taa често знае да се пошегува на своја сметка. Актерката Џануари Џонс, ѕвезда од култната серија “Mad Man“ на својот Инстаграм профил објавила неколку фотографии од детството и се пошегувала на своја сметка, велејќи дека изгледа како момче.

Убавата русокоса, со преубави сини очи, ретко кој би ја препознал со кратка коса и во шарена облека која ја носела цели осумнаесет години.

Иначе, актерката се прославила со улогата на Бети Драпер во култната серија “Mad Man“, а денес важи за една од најубавите жени во светот. Многумина заклучиле дека таа од грдото пајче станала вистинска убавица.

Актерката инаку во 2011-та година родила син, но сè уште не се знае кој е таткото. Причината за тоа е тоа што Џануари сака својот приватен живот да го држи во тајност, односно подалеку од очите на јавноста.