(ВИДЕО) Протече снимка од моментот кога фудбалерот на Севилја уби млад брачен пар

396

Јавноста во Мексико вчера остана потресена од сообраќајната несреќа кој ја предизвика фудбалерот на Севилја, Жао Мелек.

Поради голема брзина удри во автомобил кој бил пред негоа,а во него се наоѓал млад брачен пар. Поточно 33-годишно момче и седум години помладата негова сопруга.

Страшната трагедија се случила баш на денот на нивното венчавање, а зад нив оставиле две деца. Мелек се најде на жестоки критики бидејќи се верува дека бил пијан во моментите на несреќата.

Со него во автомобилот бил негов пријател, но како што пренесуваат медиумите, тие добиле само полесни повреди.

Од ударот на автомобило во кој биле мажто и жената, се преполови, а тие загинаа на лице место. Во меѓувреме се појави снимка во јавноста од моментот на несреќата кој е навистина вознемирувачка.