ВИДЕО: Човекот е хит – Сари пред да го подигне трофејот, имаше друг редовен ритуал

403

Маурицио Сари едвај дочека да запали пура синоќа по славјето во Баку, каде Челси го победи Арсенал со 4:1.

Заштитниот знак на италијанскиот тренер Сари и вчера издоминира, веднаш по крајот на средбата тој на терен влета со пура во раце.

Дури и дел од играчите се шегуваа на негова сметка поради таа негова навика.