Сите пози во бикини на Марјана Станојковска (ФОТО)

331

Неодамна официјално започна летото, а со тоа започнаа и одморите.

Добро, кога станува збор за естрада и пејачите, во зависност од тезгите и настапите, тие одмараат колку времето ќе им дозволи.

Надвор веќе владееат жешките температури, а македонските јавни личности се расоблекоа во бикини сервирајќи го своето разголено тело и покажувјаќи ги своите облини.

Македонската водителка Марјана Станојковска важи за една од најзгодните водителки кај нас.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МАРЈАНАСТАНОЈКОВСКА

Марјана каков костим за капење да одбере, добро и прилега.

 

ФОТО: МАРЈАНАСТАНОЈКОВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНСКРИН

Изборот останува само на моделот, дезенот, бојата и вкусот на пејачката. Бикини или едноделен, црн или бел, еднобоен или шарен, со или без некакви модни апликаци и додатоци… сеедно!

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МАРЈАНАСТАНОЈКОВСКА

Затоа секогаш кога Станојковска ќе се соблече некаде на плажа или крај базенот, на мажите им се разубавува денот.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МАРЈАНАСТАНОЈКОВСКА

Како и да е, никој не останува рамнодушен на нејзината појава. на она што елена го носи на себе, а на тоа и како изгледа, а Марјнаа изгледа подборо и од „седмица“ на Лото.

За потсетување, неодамна српскиот дизајнер Саша Видиќ го пофали стајлингот на македонската водителка и истакна дека одлично ја носи модата.