Почетна тагови Жешките

таг: Жешките

NBA-На денешен ден се случи една легендарна акција (ФОТО + ВИДЕО)

На денешен ден, се случи една од најдобрите фотографии во историјата на кошарката. Мајами Хит гостуваше во Милвоки, на дуел со "Бакси". Ова беше првата сезона...

NBA-Физички судир на Флорида (ВИДЕО)

Резултатот од синоќешниот дуел помеѓу Мајами Хит и Торонто Репторс остна во втор план. Главна причина беше судирот помеѓу играчите и тепачката во третата четвртина....

NBA-Рајли го носи Мичел на Флорида?

По завршувањето на сезоната, тимот на Мајами Хит сериозно почна да се подготвува за наредната натпреварувачка година. Тимот на легендарниот Пет Рајли од сезона во...

NBA-Мајами се избори за решавачки 7-ми меч (ВИДЕО)

Уште еден возбудлив меч. Мајами Хит успеа да избегне елиминација и да извојува голема победа на гостувањето во Бостон. Конечни 111:103 за израмнување на 3:3...

NBA-Мајами го освои “Ти-Ди гарден” (ВИДЕО)

Мајами Хит рано сабајлево се судри со Бостон Селтикс и го претстави своето најново оружје, гранитната одбрана. Момците од Флорида пружија игра налик на нивните...

Мајами ја “реши” Филаделфија (ВИДЕО)

Мајами Хит се пласира во финалето на истокот. Рано сабајлево, "жешките" на гостински терен триумфираа со 99:90 и ја елиминираа Филаделфија со конечни 4:2. Третата...

NBA-Фаворитите на чекор до конференциско финале (ВИДЕО)

Подобро пласираните тимови рано сабајлево извојуваа важни победи. Најпрво, Феник Санс стигна до огромен триумф од 30 поени разлика против Далас Маверикс (110:80) и го...

NBA-Вејд донесе радост за “жешките” (ВИДЕО)

Мајами Хит поведе со 2:0 во серијата против Филаделфија 76ерс. Рано утрово "жешките" победија со 119:103 и максимално ја искористија предноста на домашниот терен. Во...

NBA-Тајлер Хироу ја доби наградата за најдобар 6-ти играч

Кошаркарот на Мајами Хит, Тајлер Хироу е избран за најдобра резерва оваа сезона. Годинава Хироу настапи на 66 натпревари од кој на 56 влезе во...

NBA-Играчите и тренерот на Мајами се судрија меѓу себе (ВИДЕО)

На синоќешниот натпревар помеѓу Мајами Хит и Голден Стејт Вориорс се случи бизарна ситуација која го стави во втор план конечниот резултат. На клупата на...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО