Почетна тагови затвор

таг: затвор

До Кичеец испратен упатен акт да се јави во затвор

Зоран Милевски Кичеец, кој беше осуден во случајот “Рекет”, откако призна вина, наскоро ќе треба да влезе во затвор, бидејќи Кривичниот суд му испратил...

Нефи излeгува од затвop

Судот ја прифатил гаранцијата од 30.000 евра и им го укинал притворот на охридскиот советник и бизнисмен Нефи Усеини и неговиот брат, Ибро. Сепак браќата...

Мајка во пакет за храна за синот се обидела да прошверцува...

Од штипскиот затвор вчера до СВР Штип пријавиле дека во пакет наменет за затвореникот Х.В., кој го донела неговата мајка Б.В., службени лица пронашле...

Човек кој што 19 години ја чека својата смртна казна конечно...

Јанкши Жанг Џухан од Кина, помина скоро 27 години во затвор и е на смртна казна од 2001 година, откако ги признал убиствата. Сепак...

Вака се бори против крадење на државата: Поранешната прва дама Хондурас...

Поранешната прва дама, Хондурас Роса Елена Бонила (52), денеска била осудена на 58 години затвор, поради тоа што присвоила околу 600.999 долари државни средства...

Водач на бразилска нарко банда се обиде да побегне од затвор...

Клаувино да Силва, наречеј Шорти, водач на една бразилска банда, одлучил да побегне од затвор на несекојдневен начин, но секако, тоа не му успеа. Шорти...

Бил член на бруталната скинхед банда, а кога излегол од неа...

Брајан Виндер станал скинхед кога имал 14 години, а само пет години подоцна никој не се осмелил да му се приближи поради лицето преполно...

Кочан не се појавил во затворот Идризово

Бизнисменот Сеад Кочан утрово не се појавил во затвор за издржување на казната. Директорот на затворот „Идризово“, Боби Мојсоски, за „360 Степени“ вели дека сабајлево...

Коха: Ослободени убијците на 3 деца во Серава во 2006

Убијците Наим и Рамиз Асани осудени на доживотен затвор за убиството на 17-годишниот Енис Исмаили, 14-годишниот, Енгин Исмаил и 18 годишниот Раметула Ибиши, во...

Активистката Моника Ристеска осудена на една година затвор

Активистката за легализирање на марихуаната, Моника Ристеска, е осудена на една година затвор. Таа е осудена за неовластено производство и пуштање во промет наркотични...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО