Почетна тагови Вашингтон Визардс

таг: Вашингтон Визардс

NBA-“Гризлис” на чекор до елиминација / “Волшебниците” не се предаваат

Јута Џез е на чекор до пласман во следната рунда по синоќешната победа (од 120-113) над Мемфис Гризлис. "Џезерите" триумфираа на гостински терен најмногу...

NBA со Димитар Младеновски-Драматична и тензична неделна вечер (ВИДЕО)

Интересна NBA вечер сочинета од 4 плејоф дуели. Најпрво, првопласираната Филаделфија по тешка и непоштедна борба успеа да го одбрани домашниот терен против тимот...

NBA со Димитар Младеновски-“Волшебниците” ја зграбија шансата (ВИДЕО)

Вашингтон Визардс го фати "последниот воз" за влез во плејофот. Ја порази Индијана Пејсерс со огромни 27 поени разлика и како 8-мо пласиран тим...

NBA со Димитар Младеновски-Позната финалната слика на Истокот (ВИДЕО)

Во плеј-ин натпреварите на Источната конференција најпрво се судрија Индијана и Шарлот (9-то пласираниот и 10-пласираниот тим). Во меч на кој "пејсерси" водеа од...

NBA со Димитар Младеновски-Вестбрук собори рекорд стар 47 години (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме највозбудливиот натпревар. Индијана го пречека Вашингтон во својот "Бенкерс лајф филдхаус" и регуларниот дел од мечот не беше...

NBA со Димитар Младеновски-Волшебен дуел во Далас (ВИДЕО)

Одличен и возбудлив меч се одигра синоќа во "Американ Ерлајнс" центарот. По фуризоната последната четвртина домаќинот Далас го скрши отпорот на еден од најжешките...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
19.8 ° C
20.1 °
19.8 °
88 %
0.5kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО