Почетна тагови унеско

таг: унеско

УНЕСКО му даде рок на Охрид до февруари да го реши...

УНЕСКО одлучи да му даде рок на Охрид до февруари следната година да ги спроведе препораките за заштита на природните богатства. Засега, градот нема...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО