Почетна тагови уфц

таг: уфц

Александар Волкановски продолжува да доминира

Александар Волкановски останува шампион. Австралискиот борец со македонско потекло (кое гордо го потенцира во секоја прилика) по петти пат ја одбрани титулата во лесна категорија...

UFC-Одлична борба во Лас Вегас (ВИДЕО)

Во синоќешната борба во Лас Вегас, поранешниот шампион Јан Блахович извојува нова победа и му го нанесе првиот пораз преку нокаут (трет во кариерата)...

Хабиб се враќа да живее во селото во Дагестан и упати...

Планинското место од каде потекнува УФЦ шампионот е како да е застанато со времето. Нема ни 24 часа откако Хабиб Нурмагомедов стигна до 29 победа...

Македонецот Волкановски подобар од Холовеј во одбрана на титулата (ВИДЕО)

Австралиецот со македонски корени Александар Волкановски славеше против Макс Холовеј на УФЦ 251 настанот и ја одбрани титулата. Холовеј се покажа како незгоден противник во...

Го сакала и кога живееле со 190 евра месечно, а сега...

Еден од најпознатите боксери на светот, Конор Мекгрегор вчера го прослави својот 31-ри роденден, а покрај неоспорниот талент, го прослави и проблематичниот и бурен...

Тајната на сопругата на Хабиб: Ја бирал дедо му, никој не...

Познато е дека Хабиб Нурмагомедов е оженет и има две деца, но од 2013 година уште на јавноста не и е познат идентитетот на...

Се огласи пријателот на Хабиб кој го нападна МекГрегор во „кафезот“:...

Големата борба која со месеци ја очекуваа фантатиците на УФЦ останаа шокирани од расплетот во Лас Вегас, не поради пбоедата на Хабиб Нурмагомедов, туку...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО