Почетна тагови трансфери

таг: трансфери

Бакајоко во Наполи, Киеза го засили Јувентус, Смолинг повторно во Рома,...

Преодниот рок во Италија заврши. Крис Смолинг се врати во Рома, но се чека Серија А да ја потврди регистрацијата на трансферот и да...

Роналдо жестоко го критикуваше својот екс клуб Јунајтед – но со...

Своевремено, Роналдо во 2009 година со преминот од Манчестер Јунајтед во Реал Мадрид за 94 милиони евра постави рекорд кој одамна е надминат. Португалецот во...

Нејмар, Дибала, Ериксен, Икарди… – трансфери кои чекаат на реализација ова...

Остануваат уште неколку недели од летниот преоден рок, а до крајот на истиот се очекува да се реализираат уште големи трансфери. Прв на листата е Нејмар кој скоро сигурно...

(ФОТО) Почнува ренесансата на „росонерите“: Како ќе изгледа Милан во новата...

Раководството на Милан веќе има резервирано неколку засилувања чии имиња ќе се знаат за неколку недели, а Скај Италија најави како би изгледал составот...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО