Почетна тагови тито

таг: тито

Тито запалил пура во Белата куќа, па побарале да ја изгасне…...

Претседателот на СФРЈ Јосип Броз Тито бил познат по своите раскошни патувања. Во 1971 година ги посетил Соединетите Американски Држави како личен гостин на Ричард...

ДОКАЗ ОД АРХИВАТА НА ФБИ: „Овој Тито е лажен, вистинскиот беше...

Во април 1955 година, едно лице по име Маријан Џон Маркул им се обрати на агентите на американското ФБИ, пишува еден од стотиците илјади...

Граници до Истанбул: Вака би изгледала Југославија ако се реализирал тајниот...

Добар дел од луѓето денес со носталгија се сеќаваат на Југославија и сметаат дека тогаш живееле посигурно, додека други сметаат дека Југославија била вештачка...

Во Хрватска се појави новиот Тито!?

Претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ за приватна посета на албанскиот премиер Еди Рама ја користел моторната јахта Учка на хрватската морнарица и воен...

Лекарот на ТИТО ги открива последните зборови: Маршалот лежел на смртна...

Д-р Миломир Станковиќ, личен доктор на Јосип Броз Тито додека маршалот беше на лекување во болницата во Љубљана, важеше е еден од ретките живи...

ВНУК МУ НА ТИТО ОТКРИ: Киро Глигоров го потпиша Уставот за...

Внук му на доживотниот претседател на СФРЈ Јосип Броз Тито, Јошка Броз во една емисија откри што дедо му признал како своја најголема грешка. –...

ЈА ОТКРИВАМЕ НАЈГОЛЕМАТА МИСТЕРИЈА НА ТИТО! Досие: СИНИОТ ВОЗ – Ова...

Синиот воз не беше само омиленото транспортно средство на Маршал Тито, туку ги крие и најголемите тајни на Југославија, како и на другите светски...

Против кандидатот на Доналд Трамп, Џо Бајден 1979 година имал средба...

Аналитичарите и американската јавност како најголемите недостатоци и слабости на демократскиот кандидат Џо Бајден ги истакнуваат неговата возраст и долготрајното присуство во политичкиот естаблишмент. Доколку...

Саша Броз, внука на Тито: Дедо ми беше посвоено дете на...

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската телевизија дека Јосип Броз Тито...

Тито сѝ имал и подземна империја вредна 90 милијарди долари (ВИДЕО)

Југославија во времето на Тито изградила 26 објекти под земја, кои се проценуваат на околу 90 милјарди долари. Тоа е неколку пати поголема сума...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО