Почетна тагови португалија

таг: португалија

ПСЖ спремен да плати богатство за Леао

Рафаел Леао игра одлична сезона во дресот на Милан. Португалскиот репрезентативец е една од главните причини што "росонерите" се наоѓаат на првата позиција во Сериа...

“Бикот” доаѓа на Сан Сиро

Нови вести од Милано. Медиумите во Италија пренесуваат за новиот потег на Паоло Малдини. Имено техничкиот директор на "росонерите" веќе од поодамна е во контакт...

Македонија во вечерен термин ќе брка четвртфинале

Светската ракометна федерација (ИХФ) ја објави саатницата на осминафиналните натпревари на Светското кадетско првенство во Скопје. Македонија за пласман во четвртфиналето ќе се бори против Португалија, а натпреварот...

(ВИДЕО) Нова „експлозија“ од Роналдо: Со хет-трик во „пет до дванаесет“...

Кој ако не тој- Кристијано Роналдо блеска додека најголем дел од фудбалерите веќе се на одмор. Капитенот на Португалија ја одведе својата селекција во...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО