Почетна тагови охрид

таг: охрид

Марко: Кога ќе видит Богородица како пливам, ќе го смирит езерото

Личност на 2018 година, детето-јунак Марко Пејчиноски по една година повторно ќе се исправи пред Охридското Езеро и ќе им се спротивстави на студената...

Синчето на Миа Костова доби незгодно прашање, на кое мама има...

Миа Костова е во Охрид. Водителката на „Бекстејџ“ ужива во езерото и неговите убавини на летните горештини. Се разбира, со неа е и нејзиното синче,...

Нови четири дестинации со „Визер“ од Скопје и Охрид

Нови четири авиодестинации се достапни за граѓаните од земјава од аеродромите во Скопје и Охрид, а кои ќе бидат оперирани од нискобуџетната компанија „Визер“. Од...

Нуркачи ја извадија кадата фрлена во Охридското Езеро

Нуркачкиот клуб „Акватек“ објави дека е извадена кадата, која била забележана пред неколку дена на дното на Охридското Езеро помеѓу Срјшче и Мостот на...

Некој си го реновирал толетот, па на дното на Охридското езеро...

Овие денови Охрид и Охридското езеро се многу популарни поради забраната за капење, а УНЕСКО се закани дека на македонскиот бисер ќе му го...

Мерко се изјасни зошто бил на отворање на дивоградбата: Дојдоа охриѓани...

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обраќа на охриѓани. -Охриѓани самите треба да си го чистат својот...

Новак Ѓоковиќ по освоениот Вимблдон: Доаѓам во Охрид, морам да го...

Новак Ѓоковиќ го освои Вимблдон, а на прес – конференцијата порача дека ќе дојде во Охрид бидејќи мора да ја види убавината на нашиот...

Откорнати дрвја, искршени приколки и уништени автомобили: Силното невреме направи пустош...

Охридско-преспанскиот регион вчера беше зафатен од силно невреме, проследено со ветер и дожд. Според фотографиите и видеата од социјалните мрежи, невремето кое вчера траело половина...

Ураганско невреме во Преспа и Охридско: Откорнати дрвја и кровови, летаа...

Денеска цела Македонија е зафатена од силни и обилни дождови, а невремето направило вистински хаос во Преспа. На социјалните мрежи се објавени и видеа од...

Среќен крај на драмата: Пронајдени параглајдеристите кои паднаа на Галичица, пренесени...

Двајца параглајдеристи од Украина, машко и женско, вчера попладне паднале на планината Галичица од Албанска страна. МВР се понудило да испрати хеликоптер со цел побрза...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
mist
3.9 ° C
4 °
3.9 °
100 %
0.5kmh
90 %
Tue
9 °
Wed
6 °
Thu
8 °
Fri
9 °
Sat
8 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО