Почетна тагови нејмар

таг: нејмар

Падна договор: Нејмар доби дозвола од ПСЖ за враќање во Барселона!

Бразилецот Нејмар и дефинитивно се договори со ПСЖ за враќање во Барселона ова лето, пренесува шпански АС. Бразилецот уште минатата сезона посакуваше враќање во...

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сезоната, па Нејмар остана во Бразил. Најскапиот фудбалер на...

(ВИДЕО) Нејмар по три месеци се врати на теренот и веднаш...

Нејмар дочека да се врати на фудбалот. По три месеци бразилскиот ас одигра натпревар и тоа во жолтиот дрес на државниот тим. Враќањето беше...

Нејмар, Дибала, Ериксен, Икарди… – трансфери кои чекаат на реализација ова...

Остануваат уште неколку недели од летниот преоден рок, а до крајот на истиот се очекува да се реализираат уште големи трансфери. Прв на листата е Нејмар кој скоро сигурно...

(ФОТО) Денес пристигна најголемиот доказ – Нејмар навистина се враќа во...

Шпекулациите околу преминот на Нејмар од ПСЖ во Барселона се уште не престануваат. Овие гласин повторно станаа актуелни откако денес еден од неговит адвокати, Хуан...

Насловната на „Марка“ најавува „бомба“ во Мадрид: Нејмар е на хоризонтот!

Реал Мадрид тргна по Нејмар и тоа веќе е очигледно. „Кралевите“, според пишувањата на шпанските медиуми, сериозно се заинтересирани да го доведат најскапиот фудбалер на...

За случајот со Нејмар: ПСЖ така му направи на Манчестер Јунајтед,...

ПСЖ вчера потврди дека Нејмар не се појавил деновиве на летните подготовки во склоп на новата натпреварувачка сезона. Клубот од Париз најверојатно ќе го санкционира...

Каталонија на нозе: Доаѓаат и Гризман и Нејмар

Барселона е цврсто решена да атакува на Лигата на шампионите и да ја освои, па дури и да има најголеми трошоци за тоа. Медиумите во...

Пред две години се тепаа, сега ќе бидат вклучени во размена...

Се посериозни се шпекулациите дека Нејмар ќе се врати во Барселона по две години поминати во тимот на ПСЖ. Каталонскиот клуб бара начин да ги...

ПСЖ не е хуманитарна организација: Ако Барса го сака Нејмар, мора...

Сагата околу иднината на Нејмар сигурно ќе трае цело лето и никој не знае дали ќе заврши позитивно за Барселона. Бразилецот, наводно, јасно порачал дека...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
27 ° C
27 °
27 °
61 %
1.8kmh
40 %
Sat
33 °
Sun
31 °
Mon
31 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО